Використання індивідуальних ортопедичних устілок значно покращує ефективність лікувальної фізкультури.

При виконанні правильних фізичних вправ забезпечується нормалізація основної функції стопи, покращується загальна та силова витривалість м’язів стопи та нижніх кінцівок, покращується кровообіг і живлення, що у свою чергу також сприяє формуванню правильної та здорової стопи. ЛФК проводиться зі застосуванням спеціальних та загальнорозвиваючих вправ.

У Центрі Стопи проводяться індивідуальні та групові заняття ЛФК, які можуть проходити у формі гри чи змагання. Якщо Вас турбують проблеми захворювань стопи, хребта, суглобів та інші, звертайтесь до нас. Ми розробили індивідуальні вправи та запропонуємо певний комплекс процедур спеціально для Вас. Станьте здоровими, скориставшись послугами нашого Центру Стопи.

Безымянный-1

МАСАЖ СПИНИ

Недарма масаж спини вважається хорошим засобом проти різних хвороб опорно рухової системи. Він відмінно зарекомендував себе при позбавленні від м’язових спазмів і ураженнях м’язів, нервів, зв’язок, а також потрібний при лікуванні сколіозу, остеохондрозу, невралгії та інших хвороб.

Масаж спини, як жодне інше напрямок масажу, володіє релаксуючим ефектом. Систематичне проведення масажу спини дозволяє зняти напругу, пов’язану з важкими фізичними навантаженнями, а також підсилює м’язовий корсет.

Грамотно проведений масаж сприяє поліпшенню шкірного дихання, кровообігу, циркуляції лімфи і міжтканинної рідини. Під дією масажу в крові збільшується рівень кров’яних клітин, що збільшує доступ поживних речовин і кисню до тканин. До того ж, масаж спини – це краща косметична процедура, яка надає допомогу поліпшити стан шкіри і нормалізувати діяльність потових і сальних залоз.

ВІДНОВЛЮВАЛЬНИЙ МАСАЖ

Вплив відновного масажу спрямоване на зняття надмірного психічного, нервово-м’язового напруження, розслаблення нервово-м’язового апарату, створення оптимальних умов для якнайшвидшого відновлення організму, усунення больових відчуттів, збільшення загальної працездатності окремих частин тіла і всього організму в цілому.

АНТИЦЕЛЮЛІТНИЙ МАСАЖ

Як же антицелюлітний масаж надає допомогу досягти бажаного результату? Справа в тому, що всі маніпуляції, що проводяться масажистом, спрямовані на розвиток білків колагену і еластину, які ще називають «білками юності», на поліпшення кровообігу і відтоку лімфи. Всі ці процеси в сукупності сприяють позбавленню від надлишків жирових клітин. Як результат проведення курсу антицелюлітного масажу – відновлення пружності стегон, сідниць і не тільки. До того ж, масаж дозволяє зміцнити м’язовий тонус, скорегувати форми і покращити фігуру. Крім усього цього, антицелюлітний масаж робить роль профілактичного засобу проти патологічного розростання сполучних тканин, які утворюють ефект «апельсинової кірки» на шкірі. Грамотно проведений масаж дозволяє позбутися як від причин захворювання, так і від зовнішніх проявів.

РОЛИКО-ВАКУУМНИЙ МАСАЖ

На організм вакуумний масаж надає різнобічну дію. В першу чергу, під час сеансу поліпшується місцевий кровообіг, розширюються поверхневі кровоносні судини, активізується робота лімфатичної системи. Прискорення кровообігу призводить до посилення живлення шкіри і нижележащих тканин, притоку до них кисню, відповідно, стимулюються природні процеси відновлення клітин. Збільшення інтенсивності лімфотоку обумовлює лімфодренажний ефект, протинабрякову дію вакуумного масажу.

Важливо, що вакуум викликає розпад червоних кров’яних тілець (еритроцитів), в результаті чого зміцнюється місцевий імунітет. Розігріваючу вплив обумовлено посиленням кровообігу і роздратуванням нервових закінчень, що знаходяться на поверхні шкіри.

Отже, вакуумний масаж може використовуватися:

 • в комплексному лікуванні хвороб опорно-рухового апарату;
 • в терапії хвороб органів дихання;
 • в косметичних цілях для боротьби з целюлітом, омолодження шкіри;
 • для розсмоктування рубців, шрамів;
 • при гіпертонічній хворобі, головних болях, безсонні, неврологічних порушеннях;
 • як загальнозміцнюючий засіб для збільшення опірності організму до інфекцій.

Існує й ряд протипоказань до вакуумного масажу в їх числі наявність інфекційно-запальних процесів на шкірних покривах і в м’яких тканинах (у зоні дії), схильність до кровотеч, підвищена ламкість капілярів, виражене варикозне розширення вен і тромбофлебіт, серцево-сосудітая недостатність. Є й інші протипоказання, тому перед тим як почати вакуумний масаж, обов’язково слід проконсультуватися з лікарем.

АНТИСТРЕС МАСАЖ

Всі ми щодня стикаємося з низкою стресових ситуацій: на роботі, на вулиці, в транспорті. Як наслідок, ми стаємо дратівливими, зганяють негативні емоції на близьких, погіршується самопочуття, мучать головні болі … На щастя, рішення є. Розслабитися, позбавитися від стресу, покращити настрій – все це можливо завдяки релаксу масажу. Саме антистрес масаж останнім часом вважається найкращими ліками від безсоння, депресії, перевтомі. Класичний антистрес масаж – це не тільки приємна, але і вельми корисна процедура. В результаті підвищується імунітет, відновлюється нервова система, поліпшується стан шкіри, а також стимулюються обмінні процеси в організмі. Крім того, підвищуються працездатність і концентрація уваги, поліпшується емоційний стан, відновлюються душевну рівновагу і гармонія. Все, що негативно впливає на нервову систему неминуче негативно впливає на весь організм. Саме стрес є причиною більшості серйозних захворювань, в тому числі інфарктів та інсультів. І антистрес масаж – кращий засіб профілактики і запобігання проблем зі здоров’ям.

МЕДОВИЙ МАСАЖ

Масаж медовий, в першу чергу впливає на шкірні покриви і поверхневі підшкірні структури. Механічна дія рук масажиста на шкіру призводить до посилення кровообігу в зоні масажу, поліпшенню трофіки тканин, прискоренню відтоку венозної крові та лімфатичної рідини. Крім цього, масаж ініціює запуск рефлекторних процесів за участю центрів спинного мозку, що потенціює місцевий ефект, а також покращує роботу внутрішніх органів.

Все це вірно і по відношенню до медового масажу. Однак, крім вищеназваних ефектів, в хід йдуть і додаткові методи впливу.

По-перше, мед має воістину унікальним складом і такими ж унікальними поживними властивостями. У ньому містяться вітаміни, цукру, макро-і мікроелементи, які роблять благотворний вплив на всі поверхневі структури організму.

По-друге, мед при масажі виступає ще й у ролі сорбенту, витягаючи на себе з міжтканинної рідини і підшкірної жирової клітковини накопичуються там токсичні речовини, або, як їх ще прийнято називати, шлаки. Завдяки цьому ми отримуємо ще один ексклюзивний ефект медового масажу — очищаючу дію на організм. Саме ця властивість дозволяє використовувати медовий масаж для схуднення в комплексі з іншими заходами, спрямованими на боротьбу із зайвою вагою.

ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ

При різних хворобах використовується свій вид лікувального масажу. Методика масажу насамперед залежить від суть хвороби, форми їх прояву і не тільки. Крім цього, враховується стадія розвитку захворювання і особисті прояви у кожного хворого.

В залежності від характеру хвороби, лікувальний масаж класифікується на:

 • масаж при хворобах опорно-рухової системи;

 • масаж при хворобах травних органів;

 • дихальної системи;

 • кровоносної системи та інші види масажу.

Лікувальний масаж здатний регулювати нервову збудливість і привести в норму всю нервову систему. Масаж слабшає або припиняє больові відчуття, прискорює процеси відновлення ушкоджених тканин, кісток, органів, дає попередження утворення трансформацій в м’язах і суглобах в області пошкоджених нервів.

МАСАЖ ОБЛИЧЧЯ І ШИЇ

Масаж обличчя покращує мікроциркуляцію крові, знімає набряклість, підсилює живлення клітин шкіри. Деякі методи масажу направлено діють на м’язи обличчя, тонізують і сприяють формуванню підтягнутого особи, володіючи ефектом ліфтингу. Масаж дає попередження поява таких недоліків шкіри, як вугрової висип а також уповільнює процеси старіння шкіри, такі як поява зморшок, в’ялість, тьмяний колір обличчя, друге підборіддя.

На нашому обличчі розташована велика кількість активних точок, дії на які добре позначаються на загальному стані, оскільки кожна з цих біологічних точок взаємопов’язана з певним внутрішнім органом чи системою організму. Тому масаж здатний регулювати роботу вашого організму, повертаючи хороше самопочуття і психологічний комфорт.

МАСАЖ ЖИВОТА

Розрізняють такі види масажу живота. Кожен з них має своє застосування:

 • Косметичний

 • Оздоровчий

 • Лікувальний

Косметичний масаж спрямований на зменшення жирових відкладень і створенню красивого силуету.

МАСАЖ РУК

Масаж рук впливає на всі шари шкіри, м’язи, судини, суглоби, сальні і потові залози. Особливий вплив масаж рук чинить на центральну нервову систему, стабілізуючи її функціональність і стан. Не даремно кажуть, що масаж рук робить благотворний вплив на цілий організм людини. Так як багато акупунктурних точок розташоване на долонях. За допомогою дії на точки, ми впливаємо на різні органи організму, покращуючи їх функціональність.

Масаж рук рекомендується робити з огляду на те, що він здатний повернути працездатність м’язів рук після фізичних навантажень, зміцнити зв’язки, судини і суглоби. Необхідно підкреслити, що наслідки травм у вигляді набряків, поламаних кісток і поранених м’яких тканин швидше зникають під дією масажу рук. Масаж використовується і в якості косметичної процедури, за допомогою якої очищають верхній шар шкіри від ороговілого епідермісу, часток пилу, зовнішніх забруднень, які закупорили пори. Такий прийом, як розтирання, підсилює відтік лімфи, кровопостачання шкіри, тим самим покращуючи її живлення на мікрорівні. Як результат – шкіра стає пружною, гладкою і еластичною, набуває живий колір, і менше піддається температурним і механічним діям.

Ефективність масажу зростає при застосуванні особливих поживних кремів. Значно краще, коли ці крему виготовляються вдома – за таких умов можна вірити в їх екологічності та відсутності хімічно компонентів. Так, один з рецептів пропонує змішати сік лимона з жовтком, медом і лляною олією, а отриману суміш застосовувати при масажі рук або просто змащувати нею шкіру.

Систематичний масаж рук також дозволяє уповільнити процес старіння шкіри, роблячи руки прекрасними і доглянутими.

МАСАЖ НІГ

Масаж ніг володіє хорошим тонізуючим властивістю. Але не менш серйозним є той факт, що масаж сприяє поліпшенню лімфо-і кровообігу, що в свою чергу знижує ризик утворення набряків і варикозних вузлів на ногах.

Систематичний масаж ніг особливо потрібен людям, хто частину часу проводить на ногах щоб уникнути застою крові, що є вельми страшним. Будучи одним з незамінних компонентів догляду за ногами, масаж сприяє зняттю постійних відчуттів судом, тяжкості, болів, тому він рекомендується в цілях профілактики багатьох хвороб опорно – рухової системи.

Масаж стоп дозволяє не просто зняти м’язову напругу і позбавитися від суглобових болів, але і надає розслабляючу дію на цілий організм, зокрема – позбавляє від психологічного навантаження. До того ж, саме на ступнях розташовані рефлекторні точки, дія на які благотворно впливає на функціонування фактично всіх органів. Тому з цієї причини масаж стопи і пальців можна виділити в якості окремого виду масажу ніг.

Масаж зовнішньої поверхні стегон надає допомогу позбутися зайвого жиру і гальмує розвиток целюліту.

При підвищених фізичних навантаженнях, що супроводжуються спазмами і болями, що тягнуть в ногах, надає допомогу масаж литкових м’язів. Також масаж даній області рекомендується як профілактичний вправи для тих людей, хто веде сидячий спосіб життя.

ДРЕНАЖНИЙ МАСАЖ

Показаннями для проведення масажів є:

емфізема легень;

пневмосклероз;

бронхіальна астма;

дихальна недостатність під час бронхіту;

хронічний кашель і пневмонія;

плеврит.


Головна завдання масажних процедур – попередити і зменшити спайковий процес в легенях і відновити рухливість грудної клітини. Крім того, це допомагає прискорити дію ліків. Але важливо знати, що проводити масаж у гострій стадії захворювання можна, також є протипоказання до проведення процедур при деяких хронічних хворобах, проникаючих пораненнях і легенево-серцевої недостатності третього ступеня.

МАСАЖ ДІТЕЙ

Дитячий масаж являє собою лікувальний і профілактичний засіб при різних хворобах. Масаж робиться при кривошиї, плоскостопості, клишоногості, порушеннях постави. Масаж нормалізує функції нервової системи, поліпшує сон дитини. Також дитячий масаж підвищує імунітет.

Оздоровчий дитячий масаж сприяє прискоренню розвитку не тільки рухових, але психічних функцій. Тому мануальні дії продемонстровані не тільки для лікування будь-яких хвороб або їх профілактики, але і для розвитку розумових властивостей.

СПОРТИВНИЙ МАСАЖ

Кожен вид спортивного масажу впливає на м’язи по – різному: стимулює їх або розслабляє, тонізує або підсилює. Так, мета попереднього спортивного масажу полягає в збільшенні функціональності різних груп м’яз і всього організму перед важливими фізичними навантаженнями. Під час розминки попередній масаж сприяє збільшенню кровообігу в м’язових тканинах, посилює циркуляцію крові мозку і серця, оптимізує навантаження на легені.

Тонізуючий і заспокійливий масаж дозволяє зняти нервову напругу у спортсмена, знижує підвищений тиск, частоту серцебиття і дихання після фізичного навантаження.

При зігріваючий масажі рухи рук масажиста направлені на зігрівання м’язів спортсмена шляхом посилення припливу крові до них. Це дозволяє поліпшити їх рухову активність.

Відновлювальний спортивний масаж проводиться після важливих змагань або тренувань і призводить до нормалізації серцевої і дихальної діяльності. Кожен вид масажу по – своєму впливає на фізичний і емоційний стан спортсмена, а також виступає в якості профілактичного засобу при спортивних травмах, при перевантаженнях.

ШОКОЛАДНИЙ МАСАЖ

Шоколадний масаж – це найприємніший вид масажу з тих, що існують. Робиться він на основі натурального шоколаду. Основою є порошок какао бобів в суміші з какао маслом або кокосовим маслом. Процедура складається з двох частин, перша це нанесення складу і масажу і друга частина це обгортання і релаксація.

В процесі масажу людина отримує різні позитивні ефекти:

 • шоколадну аромотерапію
 • поліпшення кроволімфотока
 • зняття нервової напруги і релаксацію
 • кофеїн, що знаходиться в шоколаді, сприяє профілактиці целюліту і поліпшенню обмінних процесів в шкірі
 • масла живлять шкіру і роблять її гладкою
 • частинки какао бобів здійснюють акуратний пілінг шкіри
 • хороше розігрівання при шоколадному масажі благотворно діє на суглоби.

СОЛЬОВИЙ ПІЛІНГ

Пілінг морською сіллю підготує шкіру до подальших процедур по догляду. Завдяки своєму абразивного властивості, якими володіє сіль, відбувається видалення ороговілих частинок, що робить шкіру ніжною і шовковистою.

Пілінг морською сіллю очищає пори, позбавляє від мертвих клітин, живить клітини киснем, насичує мікроелементами, вирівнює поверхню шкіри, зменшуючи наслідки вугрових висипань .

При використанні допоміжних компонентів разом з морською сіллю навіть суха, лущиться шкіра стане м’якою і доглянутою. Іноді до складу пілінгу можуть додавати всілякі масла і після застосування таких засобів шкіра вже не потребує додаткового догляду, тому що в ході процесу шкіра вже отримує інтенсивне харчування.

До складу морської солі входять такі мікроелементи, як йод, залізо, кальцій, магній. Саме ці елементи дуже цінуються в косметології і використовуються для догляду за шкірою обличчя і тіла. Різні скраби, ванни і обгортання з використанням морської солі не тільки поліпшать стан шкіри, але і допоможуть в боротьбі з целюлітними проявами.